Psihologs var iegūt psihologa sertifikātu šādās profesionālās darbības jomās:

1) izglītības un skolu psiholoģijā;

2) darba un organizāciju psiholoģijā;

3) klīniskajā un veselības psiholoģijā;

4) juridiskajā psiholoģijā;

5) konsultatīvajā psiholoģijā;

6) militārajā psiholoģijā.

Viens psihologs var iegūt sertifikātu vairākās jomās.

Psihologa sertifikācijas pārbaudījuma vērtēšanas kritēriji

Ieteicamā struktūra profesionālās prakses gadījuma analīzes prezentācijai (mutvārdu stāstījums un vizualizācija, piem., PowerPoint) darba un organizāciju psihologiem un militārajiem psihologiem

Ieteicamā struktūra profesionālās prakses gadījuma analīzes prezentācijai (mutvārdu stāstījums un vizualizācija, piem., PowerPoint).

Psihologu sertifikācijas pārbaudījuma programma 

Sertifikāta iegūšanai iesniedzamie dokumenti:

  • iesniegums (adresēts Psihologu sertifikācijas padomei);
  • izglītību apliecinoši dokumenti, izņemot gadījumu, ja Psihologu reģistrā ir ziņas par personas izglītību;
  • profesionālās darbības apraksts un dokumenti, kas apliecina ziņas par personas profesionālo darbību (piemēram, ziņas par personas darbavietu, darba pieredzi un darba slodzes apjomu);
  • psihologa–pārrauga apliecinājums par personas pārraudzību, iekļaujot savstarpējās sadarbības raksturojumu un atbilstības izvērtējumu psihologa profesionālās darbības veikšanai, kā arī pārraudzības procesa aprakstu;
  • divu profesionālās prakses gadījumu analīze, apliecinot kompetenci psiholoģijas zinātnes un prakses jaunākajās atziņās, ievērojot paredzamo psihologa profesionālās darbības jomu.

Atkārtota sertifikāta iegūšanai (resertifikācijai) iesniedzamie dokumenti:

  • Iepriekš iegūta psihologa sertifikāta spēkā esības laikā profesionālo darbību apliecinoši dokumenti (Piemēram, izziņa no darba vietas, līgumi, psihologa veidots profesionālās darbības apraksts. Profesionālo darbību apliecinošajos dokumentos norāda arī darba slodzes apjomu – stundas. Klīniskās un veselības un konsultatīvajā jomā strādājošie psihologi paši apliecina savu darbību privātpraksē, atspoguļojot profesionālās darbības aprakstā.);
  • Psihologa - pārrauga apliecinājums / apliecinājumi par psihologa pārraudzību iepriekš iegūtā psihologa sertifikāta spēka esības laikā (skatīt “Psihologu pārraudzības vadlīniju” 2. pielikumu);
  • Dokumenti, kas apliecina profesionālās kompetences un profesionālo prasmju pilnveidi iepriekš iegūtā psihologa sertifikāta spēkā esības laikā.
  • Jāveic valsts nodevas apmaksa 10,- euro apmērā – Valsts nodeva iemaksājama Izglītības kvalitātes valsts dienesta kontā (Reģ. Nr.90001259032,Valsts kase TRELLV22,  LV03TREL1060150929900).

Visus iesniedzamos dokumentus, kas nav parakstīti ar e-parakstu (piemēram, kursu apliecības un tamlīdzīgus dokumentus), lūdzam apvienot vienā PDF dokumentā. Iesniedzamo dokumentu kopējais apjoms nedrīkst pārsniegt 70 MB! Ja iesniedzamo dokumentu apjoms pārsniedz 70 MB, lūgums dokumentus sūtīt divos e-pastos, attiecīgi norādot, kurš no tiem ir papildinājums.

Par psihologa reģistrāciju Psihologu reģistrā, par psihologa sertifikāta izsniegšanu un psihologa-pārrauga tiesību piešķiršanu un psihologa-pārrauga reģistrēšanu Psihologu reģistrā ir jāmaksā valsts nodevas.   Valsts nodevas apmērs ir šāds:

  • par psihologa reģistrēšanu Psihologu reģistrā – 10 euro;
  • par psihologa sertifikāta izsniegšanu (par katru jomu atsevišķi, tai skaitā veicot resertifikāciju) – 10 euro;
  • par psihologa–pārrauga tiesību piešķiršanu un psihologa–pārrauga reģistrēšanu Psihologu reģistrā (par katru jomu atsevišķi) – 10 euro.

  Valsts nodeva iemaksājama Izglītības kvalitātes valsts dienesta kontā (Reģ. Nr.90001259032, Valsts kase TRELLV22,  LV03TREL1060150929900) attiecīgi pirms personas (psihologa) reģistrēšanas reģistrā, psihologa sertifikāta iegūšanas, psihologa–pārrauga tiesību piešķiršanas.

Sertifikācijas pārbaudījuma maksa ir 200 euro un tā ir iemaksājama Izglītības kvalitātes valsts dienesta kontā (Reģ.Nr.90001259032, Valsts kase TRELLV22, LV39TREL215017302000B) pirms personas (psihologa) psihologa sertifikācijas pārbaudījuma kārtošanas.