Izglītības programmas var īstenot reģistrēta izglītības iestāde, kā arī cita juridiska vai fiziska persona.

Cita juridiska persona drīkst īstenot tikai interešu izglītības vai pieaugušo neformālās izglītības programmas, licencējot tās pašvaldībā. Fiziska persona drīkst īstenot interešu izglītības vai pieaugušo neformālās izglītības programmas, saņemot privātprakses uzsākšanas sertifikātu Izglītības kvalitātes valsts dienestā un saņemot licenci pašvaldībā interešu izglītības vai pieaugušo neformālās izglītības īstenošanai. 

Reģistrētai izglītības iestādei ir tiesības īstenot interešu izglītības programmas un pieaugušo neformālās izglītības programmas bez licencēšanas (Izglītības likuma 46. un 47. pants).

Izglītības iestāde ir tiesīga uzņemt izglītojamos un sākt īstenot izglītības programmu ne ātrāk kā programmas licencēšanas dienā un ne vēlāk kā gadu pēc programmas licencēšanas.

Izglītības programma ir dokuments, kas atbilstoši Izglītības likumam, Ministru kabineta noteikumiem un citiem normatīvajiem aktiem nosaka:

  • izglītības programmas mērķi un uzdevumus;
  • izglītības programmas saturu;
  • izglītības programmas īstenošanas plānu;
  • prasības attiecībā uz iepriekš iegūto izglītību;
  • iegūtās izglītības vērtēšanas kritērijus un kārtību vai vērtēšanas pamatprincipus;
  • izglītības programmas īstenošanai nepieciešamā personāla, finansu un materiālo līdzekļu izvērtējumu un pamatojumu.

Izglītības programmu izveides prasības un licencēšanas kārtība noteikta Vispārējās izglītības likumā (17. pants),  Profesionālās izglītības likumā (25. pants), Ministru kabineta noteikumos, kā arī iekšējos normatīvajos aktos.

Informācija par licencētajām izglītības programmām pieejama Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS).