ESF projekts PuMPuRS
Klases izaicinājums: izvēles

Jaunieši turpina iegūt jaunu pieredzi tālu no pilsētas urbānās vides, tehnoloģijām, ģimenes un draugiem. Nākas sadzīvot gan ar nakšņošanu dabā, gan ar ne visai pierastiem noteikumiem, kas jāievēro. Ir iespēja izvēlēties, bet ikkatra izvēle ietekmē turpmāko notikumu gaitu un varbūt pat visu dzīvi.

Artūrs – viens no klases izaicinājuma dalībniekiem – zina, ka ne vienmēr izdarījis pareizās izvēles, bet viņš neatlaidīgi dodas uz priekšu un meklē tās iespējas, kas ļaus viņam piepildīt sapņus. Artūrs šobrīd mācās 8. klasē un cer, ka dienās viņam izdosies kļūt par programmētāju, kas ļaus izmantot arī savas mākslinieciskās dotības. Savas spējas, talantus un mērķus klases izaicinājumā jaunieši meklēs, pildot uzdevumus un piedaloties pārbaudījumos.

Ir svarīgi, ka pieaugušie palīdz jaunietim piedzīvot pozitīvu pieredzi, jo pieredzi viņi meklēs jebkurā gadījumā, bet vai tā būs tāda, kādu to vēlam savam pusaudzim?

  • 25. februārī
  • Latvijas Televīzijas 1. kanālā
  • plkst. 15.00

PĒC TAM ATKĀRTOJUMĀ RAIDĪJUMU SKATIES: https://ltv.lsm.lv/lv/raidijums/klase-izaicinajums

Šajā vasarā kādā mežonīgā dabas nostūrī satikās 16 pusaudži no visas Latvijas, kuriem dažādu iemeslu dēļ radušies riski pārtraukt mācības. Viņi piekrita piedalīties āra dzīves nometnē, kur nebija nekāda komforta, kur katra diena bija izaicinājums – vai ir iespējams iztikt bez mobilā telefona, bez datorspēlēm, bez vecākiem. Nometnē jaunieši piedalījās pēc īpaši izstrādātas programmas kuras nolūks ir uzlabot jauniešu psihemocionālo veselību, veicināt dzīves prasmju apguvi un celt motivāciju mācībām.

esf_ikvd_logo_ansamblis-1030x217